Jesteś w: Home » Uniwersytet Gdański » Wydział Filologiczny » Rosjoznawstwo
Szukaj w mieście
Uniwersytet Gdański » Wydział Filologiczny » Rosjoznawstwo

80-952 Gdańsk, Pomorskie
ul. Wita Stwosza 55, Zobacz na mapie
Tel: (58) 523-28-99 wew. 28 99
Fax: (58) 341-16-66
WWW: http://www.fil.ug.edu.pl
Email: dziekanat@fil.ug.gda.pl

Nazwa kierunku Studia I stopnia Studia jednolite Studia II stopnia
Licencjackie Inżynierskie Magisterskie Magisterskie uzupełniające
S NW NZ S NW NZ S NW NZ S NW NZ
Rosjoznawstwo Rosjoznawstwo - Licencjackie stacjonarne Rosjoznawstwo - Licencjackie niestacjonarne zaoczne

Specjalizacje


- biznesowo-gospodarcza
- turystyczno-krajoznawcza


O Kierunku


Rosjoznawstwo to makrokierunek działający w ramach Wydziału Filologicznego i Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego. Jest on prowadzony wspólnie przez Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej i Instytut Historii.


Program Studiów


Rosjoznawstwo zapewnia wykształcenie na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia w zakresie historii, kultury i języka rosyjskiego. Zapoznaje z problemami społecznymi, ekonomicznymi, politycznymi Rosji a także podstawowymi zasadami prawnymi regulującymi stosunki polsko-rosyjskie. Na poziomie studiów pierwszego stopnia proponujemy specjalizacje: biznesowo-gospodarczą i turystyczno-krajoznawczą, a na poziomie studiów drugiego stopnia - dwie linie programowe: historyczną i komunikację międzykulturową.
Plan studiów pozwala na biegłe opanowanie języka rosyjskiego. Zapewnia naukę języka angielskiego albo niemieckiego oraz języka wschodniosłowiańskiego (białoruskiego albo ukraińskiego). Studia przygotowują do zawodowego funkcjonowania w polsko-rosyjskich relacjach gospodarczych, politycznych i kulturalnych. Zajęcia prowadzone są w języku polskim i rosyjskim.


Program specjalizacji biznesowo-gospodarczej został przygotowany wspólnie z pracownikami Wydziału Ekonomicznego. Znalazły się w nim m.in. zajęcia z podstaw prawa rosyjskiego, rozliczeń międzynarodowych, marketingu międzynarodowego, gospodarki światowej, funkcjonowania przedsiębiorcy na rynku rosyjskim oraz technik negocjacji i komunikacji interpersonalnej.


W ramach specjalizacji turystyczno-krajoznawczej studenci będą mogli zapoznać się z zagadnieniami z zakresu obsługi ruchu turystycznego, krajoznawstwa, kulturowych uwarunkowań komunikacji językowej i mediów masowych.
Plan studiów przewiduje praktykę zawodową w polskich i rosyjskich biurach podróży, przedsiębiorstwach i instytucjach.


Sylwetka absolwenta


Absolwent trzyletnich studiów pierwszego stopnia otrzymuje dyplom licencjacki na podstawie egzaminu i przedłożonej pracy dyplomowej. Posiada on wiedzę z zakresu kultury, historii, polityki, gospodarki, geografii, prawodawstwa Rosji oraz umiejętność posługiwania się językiem rosyjskim. Jest przygotowany do prowadzenia działalności w sferze gospodarki, biznesu, turystyki
i kultury.